Κάλεσμα σε όλους για συμπόρευση με το ΚΚΕ και για στήριξη της ΛΑΣ
24 Μαΐ 2019
Μαζί για το Βόλο: Καταγγελία για διανομή δωρεάν εισιτηρίων από την παράταξη Μπέου
24 Μαΐ 2019

Κάλεσμα στήριξης του συνδυασμού «Ανυπότακτη Θεσσαλία»

Μοιράσου το άρθρο:

Η Ανυπότακτη Θεσσαλία φτιάχτηκε  από τα κάτω,  ως μια συλλογικότητα με ανοικτές δημοκρατικές διαδικασίες και πλαισιώθηκε από αγωνιστές από διαφόρους χώρους  της ανυπότακτης, μαχόμενης αντιμνημονιακής, ριζοσπαστικής, κομμουνιστικής και πατριωτικής Αριστεράς!

Αναζητήσαμε και θα συνεχίζουμε να αναζητούμε την μεγαλύτερη δυνατή ενότητα με όλους όσους έχουμε κοινή πορεία, με όσους  είπαν ΟΧΙ στην δημοψήφισμα και έμειναν σταθεροί σε αυτό.

Πήγαμε σε όλη την Θεσσαλία για να  βρεθούμε  διπλά στους  εργαζομένους, στους αγρότες, τους νέους, τους καταστηματάρχες,  να συνομιλήσουμε με τους κατοίκους  για να ακούσουμε και να καταγράψουμε τα προβλήματά τους και να τους φέρουμε σε επαφή με το μήνυμα της Ανυπότακτης Θεσσαλίας.

Κάναμε σαφές ότι για  την ανυπότακτη Θεσσαλία προτεραιότητα δεν είναι οι αγορές ούτε η Ενωμένη Ευρώπη, αλλά ο Λαός και ο Τόπος μας!

  • Μιλήσαμε για την ανατροπή της βάρβαρης διαλυτικής πολιτικής ΕΕ-ΔΝΤ-κεφαλαίου στην Περιφέρεια και τους Δήμους της Θεσσαλίας. Μια πολιτική που πυροδοτεί μόνο την μετανάστευση των νέων!
  • Για τα κοινωνικά δικαιώματα.
  • Για την κατάργηση των μνημονιακών δεσμεύσεων και του τοκογλυφικού χρέους, για  την στήριξη της οικογένειας και της κατοικίας, για δημιουργία μετώπων ενάντια στους πλειστηριασμούς.
  • Για την κατάργηση του Κλεισθένη, υπέρ των δημοκρατικών δικαιωμάτων και ελευθεριών!
  • Για την ανακλητότητα των αντιπροσώπων στους ΟΤΑ.
  • Πιέσαμε προς την κατεύθυνση των πολιτικών ενεργητικής στήριξης των  νέων και της μικρής αγροτικής επιχειρηματικότητας και για  την ανακούφιση των εργαζομένων στις πόλεις και στα χωριά.

Ο αγώνας μας για τον Λαό και τον Τόπο ξεκινά την Κυριακή 26 Μαΐου στο Περιφερειακό Συμβούλιο στα Κινήματα και στον Δρόμο!

  1. ΑΛΜΠΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΤΑΣΟΥΛΑ) του ΣΤΕΡΓΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Μαγνησίας)
  2. ΒΑΛΑΜΟΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Μαγνησίας)
  3. ΓΙΑΝΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Μαγνησίας)
  4. ΚΟΥΝΑΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΛΑΖΑΡΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Μαγνησίας)
  5. ΜΠΑΛΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΓΓΕΛΟΚΩΣΤΑ (Εκλογική Περιφέρεια Μαγνησίας)
  6. ΜΠΕΦΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – ΟΡΕΣΤΗΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Μαγνησίας)
  7. ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΥ – ΣΑΝΑΚΙΔΗ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ (Εκλογική Περιφέρεια Μαγνησίας)
  8. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΠΟΥΛΧΕΡΙΑ (ΜΑΡΟΥΣΚΑ) του ΘΩΜΑ (Εκλογική Περιφέρεια Μαγνησίας)
  9. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΛΣΑΜΗ (ΒΑΛΜΗ) του ΑΡΓΥΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Μαγνησίας)
  10. ΠΑΧΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Μαγνησίας)
  11. ΣΟΥΓΓΑΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Μαγνησίας)
  12. ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ ΦΑΙΔΡΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Μαγνησίας)
  13. ΨΑΘΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (Εκλογική Περιφέρεια Μαγνησίας)

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ) ΣΠΟΡΑΔΩΝ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

  1. ΠΕΡΙΣΣΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Σποράδων)

 

Μοιράσου το άρθρο: