Ι. Αποστολάκης: Σημαντικό εργαλείο για την ανάπτυξη της πόλης η πολιτιστική της κληρονομιά
18 Μαρ 2019
Ακόμη δέκα υποψήφιοι με το Μ. Μιτζικό για το Δήμο Ν. Πηλίου
19 Μαρ 2019

Γιορτή Ερασιτεχνικού Αθλητισμού με τη βράβευση των κορυφαίων αθλητών του Δήμου Βόλου

Μοιράσου το άρθρο:

Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση της «Βράβευσης των Κορυφαίων Αθλητών  του 2018» σήμερα Δευτέρα 18 Μαρτίου 2019 στο κλειστό θέατρο του Δημοτικού Πολιτιστικού Κέντρου Ν. Ιωνίας . Πρόκειται  για μια γιορτή του ερασιτεχνικού  αθλητισμού με πρωταγωνιστές  τους αθλητές και τις αθλήτριες  με τις υψηλότερες  διακρίσεις  στο Βόλο, σύμφωνα με ανακοίνωση του Δήμου. Μια βραδιά γεμάτη λάμψη  ανάμεσα στους πρωταθλητές μας που με τις επιδόσεις και το ήθος τους μας τίμησαν για άλλη μια φορά μαζί με εκπροσώπους των Σωματείων τα οποία με την αθλητική τους δράση στηρίζουν και εξυψώνουν την κοινωνία του Δήμου μας.

Συγκεκριμένα οι κατηγορίες που βραβεύτηκαν είναι :

α) Διακριθέντες το 2018 αθλητές-τριες, αθλητικών συλλόγων με έδρα το Δήμο Βόλου, που συμμετείχαν σε Ολυμπιακά αγωνίσματα:

  • Συμμετοχή  σε Παγκόσμια  πρωταθλήματα
  • Έως 8η νίκη σε Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα ή επίδοση-ισοφάριση ευρωπαϊκού ρεκόρ
  • Έως 3η νίκη σε Βαλκανικά πρωταθλήματα
  • Έως 1η νίκη σε Πανελλήνια πρωταθλήματα ή επίδοση-ισοφάριση πανελληνίου ρεκόρ
  • Έως 1η νίκη σε Πανελλήνιους  σχολικούς  αγώνες
  • Αθλητές ΑμεΑ μέχρι 3η νίκη σε πανελλήνια πρωταθλήματα

β)  Αθλητές συλλόγων με έδρα το Δήμο Βόλου, που σημείωσαν μόνο διεθνείς επιτυχίες σε μη ολυμπιακά αθλήματα όπως παραπάνω.

γ) Ερασιτέχνες αθλητές σε ομαδικά αθλήματα αγωνιστικής περιόδου 2017-2018, με τη σημαντική συνεισφορά της ψηφοφορίας των αθλητικών συντακτών των τοπικών μέσων ενημέρωσης.

δ) Άνοδος ερασιτεχνικών ομάδων, με έδρα το Δήμο Βόλου, σε Εθνικές Κατηγορίες Ολυμπιακών ομαδικών αθλημάτων την αγωνιστική περίοδο 2017-2018, μετά από αγωνιστική δράση και όχι από ανακατάταξη κατηγοριών.

 

 

Οι αθλητές που διακρίθηκαν

 

ΑΘΛΗΤΕΣ ΑμεΑ

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑμεΑ  «ΟΙ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ»

Κλειτσογιάννης Ευθύμιος

  • 2η θέση στο άθλημα της τρίκυκλης ποδηλασίας στην κατηγορία Τ1 στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τρίκυκλης Ποδηλασίας    &  στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τρίκυκλης Ποδηλασίας

Μπαρμπαγεωργόπουλος Δημήτριος

  • 1η θέση στα αθλήματα της δισκοβολίας και της σφαιροβολίας στην κατηγορία F53  στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Αγραφιώτης Γεώργιος

  • 1η θέση στο άθλημα της  σφαιροβολίας στην κατηγορία F58  στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού
  • 2η θέση στο άθλημα της  δισκοβολίας στην κατηγορία F58  στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Τασιούλης Γεώργιος

  • 1η θέση στο άθλημα της σφαιροβολίας στην κατηγορία F40  στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού
  • 3η θέση στο άθλημα της δισκοβολίας στην κατηγορία F40 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Συριής Γεώργιος

  • 2η θέση  στο άθλημα  της κορίνας   στην κατηγορία F32 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού
  • 3η θέση  στο άθλημα της δισκοβολίας στην κατηγορία F32 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Αγλαϊνη Ειρήνη – Στυλιανή

  • 1η θέση  στα αθλήματα της σφαιροβολίας  και της δισκοβολίας στην κατηγορία  F20 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Μούτσιου Θεοδώρα

  • 2η θέση στο άθλημα της σκοποβολής στο R5 στην κατηγορία SH2Ab-L στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής
  • 2η θέση  στα αθλήματα της σφαιροβολίας  και της κορίνας στην κατηγορία  F32 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Nadim Ahmeed

  • 1η θέση  στα αθλήματα  των 200m , 400m & άλμα εις μήκος στην κατηγορία  F47 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Θεοχάρη Σωτηρία

  • 3η θέση  στο άθλημα της κορίνας στην κατηγορία F32 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Στέλλος Ιωάννης

  • 3η θέση  στο άθλημα της δισκοβολίας  στην κατηγορία F37 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Χατζηπαρασίδου Δέσποινα

  • 1η θέση στα αθλήματα 50m ύπτιο, 50m ελεύθερο & 100m ελεύθερο στην κατηγορία S9  στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης

Ψαθάς Νείλος    &     Αγδινιώτης Ηλίας

  • 3η θέση στο άθλημα Boccia (ζευγάρια) στην κατηγορία BC3 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Boccia

Ψαθάς Βασίλειος    Μπακαλέξη Αικατερίνη

  • 3η θέση στο άθλημα Boccia (ζευγάρια) στην κατηγορία BC3 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Boccia

Χριστοδούλου Άγγελο

  • 1η θέση στο άθλημα της δισκοβολίας στην κατηγορία F 40 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Kαρακώστα Παναγιώτη

  • 2η θέση στο άθλημα της δισκοβολίας στην κατηγορία F 34 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑμεΑ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                   «ΠΕΙΡΑΤΕΣ»

Αλτίν Λέσι

  • 1η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας
  • 1η θέση με την Εθνική Ομάδα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα GOALBALL B΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Νικολάου Ελευθέριος

  • 1η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας ( ως πιλότος)
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας( ως πιλότος)

Ανεστοπούλου Αθηνά

  • 1η θέση στο  ακόντιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Παρίσσης Γεώργιος

  • 1η θέση στα 1.500μ   & στα 10.000μ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Σιάρρας Κωνσταντίνος

  • 1η θέση στα 800μ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

Ρεντίφης Νικόλαος

  • 3η θέση στην σφαίρα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού Αθλητισμού

ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ  ΥΨΗΛΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

Καλανδαρίδης Ιωάννης

ΟΕΑ.ΝΑΒ.  Κωπηλασία

  • 1η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας  Ν. Ανδρών  στο Διπλό σκιφ 
  • 3η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Ν. Ανδρών στη Δίκωπο άνευ πηδαλιούχο
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  Κωπηλασίας    Ν. Ανδρών στο Διπλό σκιφ

Αγιώτη Έλενα

ΟΕΑ.ΝΑΒ Κωπηλασία

  • 2η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας   Νεανίδων στo Διπλό σκιφ
  • 1η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Ν. Γυναικών στο Διπλό σκιφ
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας    Νεανίδων στο τετραπλό σκίφ

Σχιζοδήμος Γρηγόρης

ΟΕΑ.ΝΑΒ Κωπηλασία

  • 2η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας    Εφήβων  στο διπλό σκιφ
  • 8η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας                              Ν. Ανδρών στο σκιφ
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας    Εφήβων στο Διπλό σκίφ

Νόνη Ισμήνη

Ν.Ο.Β.Α. – Κωπηλασία

  • 2η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στο διπλό σκιφ
  • 1ες θέσεις στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Κορασίδων στο σκιφ και στο τετραπλό σκιφ
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας στο σκιφ κορασίδων

Βόντζου Αναστασία

Ν.Ο.Β.Α. – Κωπηλασία

  • 4η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Γυναικών κάτω των 23 ετών  στο διπλό σκιφ ελαφρών βαρών

Τσιόβολου Μαρία  Ελένη

ΕΟΣ ΒΟΛΟΥ – Χιονοδρομία

  • 5η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων Αλπικών Αγωνισμάτων στο Αλπικό Σύνθετο κατηγορίας U18
  • 6η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων Αλπικών Αγωνισμάτων στην Υπεργιγαντιαία Τεχνική Κατάβαση κατηγορίας U18

Μαραγκός Γεώργιος

Ν.Ο.Β.Α. – Κωπηλασία

  • 6η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στην τετράκωπο χωρίς πηδαλιούχο
  • 4η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στην τετράκωπο χωρίς πηδαλιούχο
  • 2η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στην τετράκωπο χωρίς πηδαλιούχο
  • 3η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στην οκτάκωπο
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων  στην τετράκωπο  με πηδαλιούχο

Κοφίδη Βασιλική

Ν.Ο.Β.Α. Συγχρονισμένη – Καλλιτεχνική Κολύμβηση

  • 8ες θέσεις στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στα  αγωνίσματα του combo και του καλλιτεχνικού ομαδικού
  • 9η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο  αγώνισμα του τεχνικού ομαδικού
  • 4η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Γυναικών στο αγώνισμα του combo
  • 5ες θέσεις στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Γυναικών στα αγωνίσματα του καλλιτεχνικού ομαδικού και του τεχνικού ομαδικού
  • 5ες θέσεις στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων  στα αγωνίσματα του combo, καλλιτεχνικού ομαδικού και τεχνικού ομαδικού
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων  στο αγώνισμα του combo

Νεφέλη –Αικατερίνη Γκαγιάνη

Ν.Ο.Β.Α. Συγρονισμένη – Καλλιτεχνική Κολύμβηση

  • 8ες θέσεις στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Συγρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στα  αγωνίσματα του combo και του καλλιτεχνικού ομαδικού
  • 9η θέση στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο  αγώνισμα του τεχνικού ομαδικού
  • 5ες θέσεις στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων  στα αγωνίσματα του combo, καλλιτεχνικού ομαδικού και τεχνικού ομαδικού
  • 1η θέση στα Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων  στο αγώνισμα του combo

Κουτσελίνη Αναστασία

Ν.Ο.Β.Α. Συγχρονισμένη – Καλλιτεχνική Κολύμβηση

  • 8ες θέσεις στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Συγρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στα  αγωνίσματα του combo και του καλλιτεχνικού ομαδικού
  • 9η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Συγρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο  αγώνισμα του τεχνικού ομαδικού
  • 1η θέση στα Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων  στο αγώνισμα του combo

Αναστασία Δοδοντζίδη

Ν.Ο.Β.Α. Συγχρονισμένη – Καλλιτεχνική Κολύμβηση

  • 8η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο  αγώνισμα του combo
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων  στο αγώνισμα του combo

Μπιτζιλαίου Ιωάννα

ΟΕΑ.ΝΑΒ Κωπηλασία

  • 8η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας  Ν. Γυναικών στην τετράκωπο
  • 1η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στο τετραπλό σκιφ
  • θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στο διπλό σκιφ
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στο τετραπλό σκιφ

Γεωργούδη Μαργαρίτα

ΟΕΑ.ΝΑΒ Κωπηλασία

  • 8η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας                            Ν. Γυναικών  στην τετράκωπο

Μεντεκίδη Αναστασία

Γ.Σ.Β «Η ΝΙΚΗ»  Κολύμβηση

  • 2η θέση στην Παγκόσμια Γυμνασιάδα στην σκυτάλη 4×100 ελεύθερο Νεανίδων

Γκαράς Χρήστος

Γ.Σ.Β «Η ΝΙΚΗ»  Κλασικός Αθλητισμός

  • 9η θέση στην παγκόσμια Γυμνασιάδα στα 400μ με εμπόδια

——————————————————————————————————-

ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

Καραδέμητρος Δημήτριος

Ν.Ο.Β.Α. – Κωπηλασία

  • 4η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στην τετράκωπο χωρίς πηδαλιούχο
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων  στην τετράκωπο  με πηδαλιούχο

Φραγκάκη Ελένη

Ν.Ο.Β.Α. Συγχρονισμένη – Καλλιτεχνική Κολύμβηση

  • 2η θέση στο Μεσογειακό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α΄ στο αγώνισμα του combo
  • 3η θέση στο Μεσογειακό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α΄ στο αγώνισμα του ομαδικού
  • 1η    θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων Α΄ στο αγώνισμα του combo

Δεληγιάννη Ελένη

Ν.Ο.Β.Α. Συγχρονισμένη – Καλλιτεχνική Κολύμβηση

  • 2η θέση στο Μεσογειακό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α΄ στο αγώνισμα του combo
  • 3η θέση στο Μεσογειακό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α΄ στο αγώνισμα του ομαδικού
  • 1η    θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων Α΄ στο αγώνισμα του combo

ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΒΑΛΚΑΝΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

Καλανδαρίδη Αναστασία

ΟΕΑ.ΝΑΒ Κωπηλασία

  • 1η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στη δίκωπο άνευ πηδαλιούχου
  • 2η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στη τεράκωπο άνευ πηδαλιούχου
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στη τεράκωπο άνευ πηδαλιούχου
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στο τετραπλό σκιφ

Γιάννου Ασπα

ΟΕΑ.ΝΑΒ Κωπηλασία

  • 1η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στη δίκωπο άνευ πηδαλιούχου
  • 2η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στη τεράκωπο άνευ πηδαλιούχου
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στη τεράκωπο άνευ πηδαλιούχου

Τσιρίκος Αθανάσιος

Ν.Ο.Β.Α. – Συγχρονισμένες Καταδύσεις

  • 1ες θέσεις στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένων Καταδύσεων  Νέων από βατήρα 3μ και 10μ
  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  Συγχρονισμένων Καταδύσεων στην ΟΠΕΝ κατηγορία από βατήρα 1μ και 3μ σταθερά

Γεροβασίλης Όλγα

Ε.Ο.Σ.ΒΟΛΟΥ  Αναρρίχηση

  • 1η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Αναρρίχησης Νέων στην κατηγορία Youth F

Μπρουσούβάνα Αικατερίνη

Ν.Ο.Β.Α. – Κωπηλασία

  • 1η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στο τετραπλό σκιφ

Ζωγράφος Δημήτρης

ΟΕΑ.ΝΑΒ Κωπηλασία

  • 3η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων στο διπλό σκιφ

ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΕ ΜΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Λιβογιάννης Κων/νος

Ν.Ο.Β.Α – Τεχνική Κολύμβηση

  • 2ες θέσεις στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Εφήβων στα 100μ, 200μ και 400μ   διπλά πέδιλα

Στάμου Ελευθερία

Α.Σ.ΟΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937- Τεχνική Κολύμβηση

  • 6η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα  Τεχνικής Κολύμβησης Ν. Νεανίδων στα 200μ διπλά πέδιλα

Ταστσόγλου Ιωάννα-Αφραδίτη

Α.Σ. ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΛΗΣΗΣ ΒΟΛΟΥ

  • 3η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Kick Boxing στα +70kg  Light Contact

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ  ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ

Τσιάρας Βασίλης

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αγωνιστικής Αναρρίχησης στην κατηγορία «Νέοι Δ»

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Ν.Ο.Β.Α.

Αντωνοπούλου Βιολέτα

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ιστιοπλοΐας  στο laser Bug στην κατηγορία Νεανίδων

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Ν.Ο.Β.Α.

Μήτρου Γρηγόρης

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  Συγχρονισμένων Καταδύσεων στην Γ΄ κατηγορία από 3μ και σταθερό βατήρα

Χαλέμου Σταυρούλα

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  Συγχρονισμένων Καταδύσεων στην Γ΄ και  Β΄ κατηγορία  από  σταθερό βατήρα

ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ»

Τσουκαλά Δήμητρα

1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασσικού Αθλητισμού Εφήβων-Νεανίδων στα 100μ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Γ.Σ.Β.  «Η ΝΙΚΗ»

Τσαλούχου Χαρούλα

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης στα 200μ, 400μ, 800μ ελεύθερο Παγκορασίδων Α΄ και σκυτάλη 4×100 μικτή ομαδική mixed

Ιωαννίδη Ευτυχία

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης στα 200μ ύπτιο Παγκορασίδων Β΄,  200μ  μικτή ατομική Παγκορασίδων Β’, 400μ μικτή ατομική Παγκορασίδων Β’
  • Πανελλήνια ρεκόρ στα 400μ μικτή ατομική σε πισίνα 25μ  & 50μ, 200μ  ύπτιο  σε πισίνα 25μ  & 50μ και 100μ ύπτιο  σε πισίνα 25μ

Γκέκας Λάζαρος

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης στα 100μ πεταλούδα Παμπαίδων Α΄, 200μ πεταλούδα Παμπαίδων  Α’ και σκυτάλη 4 x 100μ Μικτή Ομαδική mixed

Λιάκος Ιωάννης

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης στα 200μ Μικτή Ομαδική Παμπαίδων Β’  και 400μ Μικτή Ομαδική Παμπαίδων Β’

Χατζηεφραιμίδου Μαρίνα

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης στην σκυτάλη  4 x 100μ Μικτή Ομαδική mixed , Παγκορασίδων Α΄

Καλαμπούκας Νικόλαος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης στην σκυτάλη  4 x 100μ Μικτή Ομαδική mixed , Παμπαίδων Β΄

Α.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937

Στάμος Απόστολος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  Open Water  Παίδων μεγάλων αποστάσεων

Τρύπα Σοφία

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Α΄ στα 100μ , 200μ ύπτιο & στα 200μ  μικτή ατομική

Ν.Ο.Β.Α.

Τριανταφυλλίδη Μαρίνα

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μεγάλων Αποστάσεων Νεανίδων στα 7500μ

Τριανταφυλλίδη Παρασκευή

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μεγάλων Αποστάσεων Νεανίδων στα 5000μ

ΟΕΑ.ΝΑΒ

Μακρής Αθανάσιος

  • 1ες θέσεις  στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης στα 400μ ελεύθερο,  800μ ελεύθερο και 1500μ  ελεύθερο.

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

ΟΕΑ.ΝΑΒ

Δεμελής Νίκος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Ν. Ανδρών στο διπλό σκιφ Ν. Ανδρών

Μπαρουτάς Βασίλης

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας  Εφήβων στο διπλό σκιφ Εφήβων

Δεμελή Ευαγγελία

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στη τερτάκωπο άνευ πηδαλιούχο

Βαρελοπούλου Ειρήνη

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Νεανίδων στην δίκωπο άνευ πηδαλιούχο

Βαρελοπούλου Ελένη

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Κορασίδων στην δίκωπο άνευ πηδαλιούχο

Σαμίου Αποστολία

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Κορασίδων στην δίκωπο άνευ πηδαλιούχο

Ν.Ο.Β.Α.

Οικονόμου Νικόλαος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας  Εφήβων στην τετράκωπο με πηδαλιούχο

Παρασκευάς Γεώργιος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας  Εφήβων στην τετράκωπο με πηδαλιούχο

Ιωαννίδης Ορέστης

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας  Εφήβων στην τετράκωπο με πηδαλιούχο

Νάνος Ιάσωνας

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας  Παίδων στην δίκωπο χωρίς πηδαλιούχο

Παρασκευάς Νικόλαος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας  Παίδων στην δίκωπο χωρίς πηδαλιούχο

ΠΑΛΗ

ΠΑΛΑΙΣΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

Κωνσταντάκης Ιωάννης

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Ελευθέρας και Ελληνορωμαϊκης Πάλης

Φλώρου Εύα – Ελένη

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Ελευθέρας και Ελληνορωμαϊκης Πάλης

Α.Β.Α. ΒΟΛΟΥ «ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ»

Καρναβάς Ηλίας

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο  παιδικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων                  στα 54 kg
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων στα 48 kg

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Μπαντώλα Κων/να

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής  στο αεροβόλο τουφέκι  ατομικό στην κατηγορία  γυναικών

Αθανασιάδης Ευάγγελος

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής  στο αεροβόλο τουφέκι  ατομικό και ομαδικό  & στο 3×40 τουφέκι ατομικό  στην κατηγορία εφήβων

Σιούρας Μάριος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής  στο αεροβόλο τουφέκι   ατομικό και ομαδικό & στο 3×40 τουφέκι ατομικό στη κατηγορία  εφήβων.

Αϊδαλής Κων/νος

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής  στο 3×40 τουφέκι ατομικό & στο αεροβόλο τουφέκι ομαδικό στη κατηγορία εφήβων

Μαραγκού Ασημίνα

  • 1ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο πιστόλι  mixed ατομικό & στο αεροβόλο τουφέκι ομαδικό στην κατηγορία νεανίδων 

Τηλκερίδης Νικόλαος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο πιστόλι  mixed ατομικό στην κατηγορία εφήβων

Γκαρέλη Ιωάννα

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο τουφέκι  ομαδικό στην κατηγορία παίδων Β΄κορίτσια.

Βαρελά Κλεοδώρα

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο τουφέκι  ομαδικό στην κατηγορία παίδων Β΄κορίτσια.

Κανανά Ανθή

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο τουφέκι  ομαδικό στην κατηγορία παίδων Β΄κορίτσια.

Μανδαλιάνου Στέλλα

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο τουφέκι ομαδικό στην κατηγορία νεανίδων.

Μπαλατσού Μελίτη

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο αεροβόλο τουφέκι ομαδικό στην κατηγορία νεανίδων.

Τσαντούλα Πηνελόπη

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο πιστόλι σπορ  ομαδικό στην κατηγορία γυναικών

Χριστοδούλου Ευαγγελία

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο πιστόλι σπορ  ομαδικό στην κατηγορία γυναικών

Βέλια Αικατερίνη

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής στο πιστόλι σπορ  ομαδικό στην κατηγορία γυναικών

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ν.Ο.Β.Α.

Χρυσούλα Ιωάννου

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων  στο αγώνισμα του combosto

Τσέντζου Παρασκευή

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων  στο αγώνισμα του combosto

Καραγιάννη Κυριακή

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων  στο αγώνισμα του combosto

Μαντζαφλέρη Γεωργία

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης – Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων  στο αγώνισμα του combosto

ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ

Α.Σ.ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ΒΟΛΟΥ

Ζαχαράκη Μαρία-Χριστίνα

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταε Κβο Ντο στην κατηγορία -68 Νεανίδων

Βαϊνάς Κωνσταντίνος

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταε Κβο Ντο στην κατηγορία +78

ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΑ

Ε.Ο.Σ  ΒΟΛΟΥ

Ασβεστάς Δημήτριος

  • 1η θέση στους Πανελλήνιους Αγώνες Αλπικών Αγωνισμάτων Π2-Κ2 στην   Τεχνική Κατάβαση  στην κατηγορία Παίδων

Τσιόβολου Μαρία-Ελένη

  • 1ες θέσεις στους Πανελλήνιους Αγώνες Αλπικών Αγωνισμάτων στην Τεχνική Κατάβαση και στην Γιγαντιαία Τεχνική Κατάβαση στην κατηγορία Νεανίδων

Δημητρώφ Ευρυδίκη

  • 1ες θέσεις στους Πανελλήνιους Αγώνες Αλπικών Αγωνισμάτων στην Τεχνική Κατάβαση και στην Γιγαντιαία Τεχνική Κατάβαση στην κατηγορία Κορασίδων 1

Κορολής Βασίλειος

  • 1η θέση στους Πανελλήνιους Αγώνες Αλπικών Αγωνισμάτων στην   Τεχνική Κατάβαση  στην κατηγορία Παίδων 1.

Σκιαθίτη Ελένη

  • 1η θέση στους Πανελλήνιους Αγώνες Αλπικών Αγωνισμάτων στην   Γιγαντιαία Τεχνική Κατάβαση  COMBI στην κατηγορία Πανκορασίδων.

Καλτσογιάννη Μαρία – Νικολέτα

  • 1η θέση στους Πανελλήνιους Αγώνες Αλπικών Αγωνισμάτων Π2-Κ2 στην   Τεχνική Κατάβαση  στην κατηγορία Κορασίδων

ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΣΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2017-2018

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

  • Καλόγηρος   Θεόδωρος       (Α.Σ. ΑΓΙΑ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ )
  • Καρτσαμπάς  Χρήστος        (Γ.Σ.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ)
  • Γάτσιου  Χρύσα                    (Α.Σ.ΒΟΛΟΣ  2004)

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

  • Κουτίνας Σάκης               (Γ.Σ.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ)
  • Αρτεμησίου   Ιωάννα     (Α.Σ.Β. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1937)

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

  • Τσοπάνος  Γιώργος    (Α.Σ. BEACH VOLLEY ΒΟΛΟΥ «ΑΡΓΩ»)
  • Καλαποδά Μαριάννα (Α.Σ. BEACH VOLLEY ΒΟΛΟΥ «ΑΡΓΩ»)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

  • Γκανάτσιος  Δημήτριος  (Γ.Σ.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ)
  • Σούλια  Βασιλική             (ΟΕΑ.ΝΑΒ)

ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

  • Καρανάσιος   Κώστας     (Α.Γ.Ε. ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ ”ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 2008”)

ΑΝΟΔΟΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΟΜΑΔΙΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ

  • Ομάδα καλαθοσφαίρισης ανδρών του «Α.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937» : άνοδο στην Γ Εθνική Κατηγορία Ανδρών.

Στην ομάδα αγωνίστηκαν οι αθλητές  : 1) Αλεξίου Κώστας                            2)  Καραγεώργος Θωμάς 3) Μπόγδανος Δημήτριος 4) Παρασκευάς Γεώργιος 5) Σκαμάγκας Σταμάτης  6) Αναστασόπουλος Λεωνίδας  7) Τσιαπράζης Νίκος 8) Καραθάνος Δημήτριος 9)  Βλασταρίδης Αλέξανδρος 10) Παπούλιας Παναγιώτης  11) Ιλτσόγλου Θεόδωρος 12) Τζήμας Δημήτριος   13) Λουλούδης Αλέξανδρος

  • Ομάδα πετοσφαίρισης γυναικών του Γ.Σ. «Η ΝΙΚΗ» : άνοδο στην Β΄ Εθνική Κατηγορία Γυναικών.

Στην ομάδα αγωνίστηκαν οι αθλητες : 1) Μερκανιάν Ελένη                        2) Μπένου Αθανασία 3) Νικολούλη Ευαγγελία  4) Σύρου Ευαγγελία  5) Βαϊτση Νεκταρία  6) Γκαγκαδέλλη Ασημίνα  7) Θεοδωρακάκη Έλλη 8) Δολγύρα Βασιλεία 9) Θεοχάρη Δέσποινα  10) Σταφυλαράκη Ελίνα   11) Ματζαβίνου Φαίη  12)  Ζηργάνου Αννέτα 13) Λώλου Ιουλία  14) Κονιστή  Άννα  15) Χαλκιά Ναταλία

  • Ομάδα υδατοσφαίρισης ανδρών του Ομίλου Υδατοσφαίρισης –Κολύμβησης Βόλου (Ο.Υ.Κ).

Στην ομάδα αγωνίστηκαν οι αθλητες : 1) Βόντζος Θεοδόσης                       2) Δίπλας Γιάννης 3)  Νάσιος Νίνο  4)  Καραγιάννης Χρήστος 5) Μαρινάγης Χρήστος  6) Κολημήτρας Αλέξανδρος 7) Νικηφορίδης Μηνάς  8)  Στεργίου Γεώργιος 9) Παπαβασιλείου Στέργιος 10) Καραϊσκος Μανώλης                               11) Μαρινάγης Γιώργος  12)   Μάρκου Ιάσωνας 13)  Ευθύμης Δημητρίου                         14) Χαμίτης Δημήτρης 15) Κουφιδάκης Χρήστος 16) Βλιώρας Βασίλης                     17) Γαργαλέτσος Απόστολος 18) Ντόνας Μάρκος  19) Νασιάκος Αλέξανδρος 20) Μπένης Λευτέρης  21) Αχλαδιώτης Γιάννης  22) Βούλγαρης Παναγιώτης 23) Γεωργιάδης Γεράσιμος

 

Μοιράσου το άρθρο: